Atrakcje,  Karwia

Karwia i jej podniebne loty balonem

Karwia i jej piękne okolice mają dla swoich gości wiele ciekawych atrakcji. Dla miłośników podróży w chmurach dedykowane są emocjonalne przeloty balonem. Tam na górze możesz podziwiać najpiękniejsze kadry widokowe naszego morza, długich plaż, rozciągających się lasów i pięknej wczasowej Karwi.

Lot balonem nad Karwią pełen emocji

Lot balonem pozwoli podziwiać Ci krajobrazy Karwi i innych okolicznych miejsc położonych na paśmie Zatoki Puckiej. Z błękitnych przestworzy będziesz mógł delektować się pięknem otaczającej Cię nadmorskiej przyrody i cieszyć się smakiem podniebnej przygody. Zachody lub wschody słońca podkreślą jeszcze to piękno paletą nasyconych barw: gorącej czerwieni, groźnego granatu i soczystości żółtego. Wszystkiego zależy od tego o jakiej porze dnia zdecydujesz się na tę podniebną wycieczkę.

Jak lata balon?

Zastanawiałeś się kiedyś nad tym jakie prawa fizyki powodują, że balon unosi się nad ziemią? Zasady są bardzo proste. Rozgrzane powietrze jest lżejsze od zimnego więc podgrzewa się je gazem w czaszy balonu, aby ten mógł wznieść się ponad ziemię. Znacznie trudniejsza jest kwestia nawigowania balonem, tutaj pospieszy fachowa obsługa pilota, który cały czas sprawdza komunikaty meteo.

Czy latanie balonem jest bezpieczne?

To pytanie jest najczęściej zadawane przez osoby zainteresowane podniebnym przelotem. Balon zbudowany jest ze specjalnych materiałów, które nie przepuszczają powietrza, odporne są na wysokie temperatury i są niepalne. Istotne jednak jest to, aby wszystkie części balonu były certyfikowane i poddawane regularnym serwisom. Niektórzy twierdzą, że latanie balonem jest jednym z najbezpieczniejszych form lotnictwa.

Co wpływa na bezpieczeństwo latania balonem?

Chcąc skorzystać z tej atrakcji powinniśmy najpierw zorientować się czy firma prowadząca takie loty komercyjne posiada Certyfikat AOC. Jest to specjalne uprawnienie, które pozwala wykonywać pełnoprawne przewozy lotnicze.

Posiadanie certyfikatu AOC obliguje do obowiązku zatrudniania wykwalifikowanego personelu i zapewnienia bezpieczeństwa osobom korzystającym z tej formy latania. Ponadto wymaga stosowania sprzętu najwyższej jakości spełniającego najwyższe standardy bezpieczeństwa. Musi być systematycznie serwisowany i przechodzić odpowiednie przeglądy techniczne.

Kiedy nie można latać balonem?

Balon nie powinien zostać dopuszczony do latania podczas złych warunków atmosferycznych czyli podczas opadów deszczu, śniegu czy mocnych wiatrów (ponad 15km/h). Pogoda w tym dniu powinna być bardzo stabilna.

Osoby, które mają problem z  przestrzennym i wysokościowym lękiem również powinny zrezygnować z tej formy rozrywki. W przeciwnym razie cały lot spędzą w stresie, siedząc na dnie kosza i psując atmosferę innym podróżującym.

Osoby, które są nadwrażliwe na hałas również powinny przemyśleć swoją decyzję, ponieważ podgrzewanie powietrza gazem wydaje dość głośne dźwięki.

Jak wygląda przygotowanie do lotu balonem?

Sam przelot balonem zazwyczaj trwa godzinę, ale samo przygotowanie sprzętu do latania może potrwać z 2 godziny. Przy takim instruktażu mogą być obecni pasażerowie, aby potem otrzymać również certyfikat partycypowania w warsztatach wiedzy.

Ilość uczestników podczas lotu zależna jest od wielkości kosza. Mogą to być 2 lub 3 osoby, choć są też takie, które mogą pomieścić nawet 6 osób. Często dedykowaną formą lotów są tzw. Loty romantyczne dla osób, które chciałyby „zaręczyć się” w niebieskich przestworzach w obecności ptaków, jedynych świadków obecnych na tej wysokości.

Ile trzeba zapłacić za lot balonem?

Ceny są różne i zależne od: firmy, miejsca, liczby osób i terminu. Im bardziej oferta będzie spersonalizowana tym cena wyższa. Można jednak wskazać taki średni przedział tej usługi, który zaczyna się od 500 zł wzwyż za osobę przy założeniu, że w locie będzie uczestniczyć kilka osób, a termin zostanie odgórnie narzucony. W przypadku kameralnej liczby osób podczas lotu może to być nawet 800 zł za osobę.

Dla kogo dedykowany jest lot balonem?

Loty balonem skierowane są dla tych osób, które uwielbiają przygody podczas, których mogą poczuć nić adrenaliny przy jednoczesnym delektowaniu się pięknem natury.

Szeroka perspektywa kolorowych obrazów pozwala odbierać zapierające dech w piersiach walory estetyczne, które podsycają naszą emocjonalność. Końcowy efekt jest taki, że czujemy się szczęśliwi. Te przeżycia z całą pewnością pozostaną z nami już na zawsze.

Jeśli pragniesz podziwiać piękno turkusu naszego morza i bogactwo zieleni w nadmorskim krajobrazie loty widokowe z perspektywy ptaka są dla Ciebie. A  wczasowa Karwia z cała pewnością wpisuje się swym urokiem w ten kolorowy obraz natury.


Jeśli interesuje Cię lot balonem, więcej informacji znajdziesz tutaj:  “Loty balonem” >>>.