Dworek Karwia,  Karwia

Karwia – animacje dla dzieci. Tylko w Dworku Karwia

Dworek Karwia na ul. Wiosenna 10 jest jedynym pensjonatem w Karwi, który zapewnia dzieciom codzienne, kreatywne animacje. I tak przez siedem dni w tygodniu, każdego dnia przez dwie godziny dzieci mają opiekę i uczestniczą w zorganizowanych zajęciach: plastycznych, artystycznych, sportowych, kulinarnych,  rekreacyjnych i edukacyjnych. A w tym czasie ich rodzice mogą poddać się błogiemu relaksowi w zaciszu zielonego ogrodu lub na słonecznej plaży.

W Dworku Karwia dzieci się bawią, a dorośli odpoczywają

Czy taki luksus na wczasach rodzin z dziećmi jest możliwy?Dworku Karwia co tylko jest  możliwe staje się prawdziwe. Podczas gdy dzieci mają twórcze zajęcia z animatorkami ich opiekunowie mogą w tym czasie delektować się filiżanką aromatycznej kawy na wygodnych kanapach, usytuowanych na posesji obiektu. To jest też dobra okazja, aby dorośli mogli poddać się ciekawej dyskusji z innymi opiekunami poznanymi w Dworku Karwia. Taki beztroski czas relaksu przyda się rodzicom bo każdy wie, że mama i tata są szczęśliwi nie tylko wtedy kiedy ich pociechy są radosne, ale również wówczas gdy sami mogą poddać się choć chwili odpoczynku. I zapewne miło zapamiętają te wczasy, bo Karwia to jest doskonałe miejsce dla dzieci.

Jakie animacje zapewnia Dworek Karwia?

Hasło „Dworek Karwia przyjazny dzieciom” znajduje swoje odzwierciedlenie w organizowaniu codziennych animacji. Dzięki temu najmłodsi wczasowicze z radością i entuzjazmem oddają się grom, zabawom, wycieczkom i innym twórczym zajęciom. Panie animatorki, to wykwalifikowane profesjonalistki w prowadzeniu zajęć z dziećmi.

Gry i zabawy czyli to co dzieci lubią najbardziej

Wszystkie zajęcia charakteryzują się dużą różnorodnością. Kreatywność animatorek jest nieograniczona, a radość i ciekawość dzieci szalona. Trudno wyszczególnić tutaj wszystkie formy interaktywnych zajęć.

Do najpopularniejszych należą:

  • zabawy w ogrodzie z kreatywnymi artefaktami (np. chusty, hula-hop, gumy, balony inne),
  • interaktywne zabawy,
  • zabawa w mumie,
  • zabawa: „Indiańska wioska”,
  • bitwa na balony z wodą,
  • mini disco i wybór króla i królowej disco (nagrody dla wygranych),
  • tańce, zabawy w pociąg i węże,
  • karaoke,
  • ognisko.
  • malowanie buziek dzieci,


Zajęcia plastyczne – twórcze wykonywanie pamiątek dla swoich bliskich

W Dworku Karwia dla dzieci organizowane są twórcze zajęcia plastyczno-artystyczne z wykwalifikowanymi do tego osobami. Aby efekty pracy dzieci były jak najbardziej ciekawe, na zajęcia kupowane są różnorodne materiały plastyczne. Dzięki temu wspierane są różne inwencje twórcze.

Najczęściej dzieci rysują ulubione kreacje, malują  swoją wizję Karwi na wielkich płótnach i  tworzą z dostępnych materiałów ich kochane zwierzątka. Ulubioną zabawą jest komponowanie akwarium, które wyklejane jest z plasteliny. Potem takie twórcze prace dzieci zabierają jako pamiątki z wakacji nad morzem

Wyróżnione prace  są później nagradzane i prezentowane na tablicy informacyjnej w pensjonacie.

Zajęcia sportowe tak bardzo wyczekiwane przez dzieci

Zajęcia sportowe organizowane są na pobliskim boisku. Dzieci są angażowane do aktywnej formy ruchu z ciekawymi elementami sportowymi (np. hula hop, kółka, taśmy, piłki, inne). Wszystkim zajęciom towarzyszy muzyka, która uatrakcyjnia wzbogaca i tak już sympatyczny klimat.

Osoby prowadzące zajęcia mają twórcze podejście do zabaw i wykorzystują najbardziej popularne i lubiane przez dzieci formy aktywnej relaksacji.

Boisko jest duże więc dla dzieci, które uwielbiają grać  w piłkę nożną organizowane są także mecze.

Dzieci zawsze otrzymują wodę, a także słodką niespodziankę. 😊 Dla rodziców, którzy chcą towarzyszyć swoim pociechom, zawsze znajdzie się miejsce, choć polecamy im dwugodzinny odpoczynek. 😊

Przygotowywanie pizzy to hit Dworku

Samodzielne  przygotowywanie pizzy przez dzieci stało się hitem Dworku. Można powiedzieć, że ta przyjemna zabawa stała się już co niedzielnym rytuałem, który jest bardzo wyczekiwany przez najmłodszych gości.

Dzieci otrzymują wszystkie składniki i same tworzą własną mini-pizzę. Ich kreatywność nie ma tutaj końca. Inwencja dzieci jest tak duża, że same kształty pizzy są godne uznania. Słoneczka, kwiatki, zwierzątka czy serduszka to tylko niektóre z dostępnych pomysłów. A dzieje się tak dlatego, że dzieci najczęściej dedykują ten mały, smaczny placek ukochanemu rodzicowi.

Każdy dziecięcy „kucharz” ozdabia swoją pizzę według własnego uznania. Tymi składnikami, które znajdują się w jego ulubionym menu.

A kiedy wszystkie kreatywne pizze są wkładane do piekarnika, dzieci mają czas na aktywne wybieganie się w ogrodzie. I choć uwielbiają te zabawy to nie mogą się doczekać swojego małego dzieła, zaglądając często do kuchni i pytając „Czy moja pizza jest już gotowa”? 😊

Wycieczki na plażę w Karwi to wielka radość

Wycieczki na plażę stały się również hitem i to nie tylko Dworku Karwia, ale również w całej Karwi. A dlaczego? Dzieci maszerują przez Karwię przy akompaniamencie muzyki i same śpiewając ulubione piosenki. Cała droga na plażę mija im w bardzo sympatycznej  i wesołej atmosferze.

Na plaży wydzielana jest bezpieczna przestrzeń do zabaw i tutaj zaczyna się całe spektrum radości przy budowaniu różnych obiektów.. Tutaj dzieci mogą poddać się swojej wyobraźni tworząc przepiękne zamki i inne ciekawe obiekty z nadmorskiego i miękkiego piasku. Niektóre z nich do dziś pozostały w naszej pamięci.

Inną ulubioną formą zabaw na plaży w Karwi są gry zespołowe, np., gra w piłkę czy przeciąganie liny.

Podczas wycieczki na plażę obecni są opiekunowie w liczbie zależnej od potrzeb grupy (liczba dzieci, wiek).  A ponadto zawsze zabierana jest woda do picia i oczywiście słodkie niespodzianki jakże potrzebne po wyczerpującym procesie budowania zamków na plaży. 😊

Seanse filmowe – atmosfera jak w kinie

Co jakiś czas w ramach animacji dla dzieci organizowane są seanse filmowe. Dzieci mogą na chwilę odpocząć i poddać się magii filmowego świata. Ulubiona bajka lub film potrafi dostarczyć im wiele radości.

Specjalnie na to wydarzenie przygotowywany jest świeży popcorn, a do tego podawany jest sok i chipsy.  Czyli tak jak lubią  dzieci. 😊  Bo wszystko ma być tak jak w kinie.

Nie sposób wyszczególnić tutaj wszystkie animacje, które odbywają się każdego dnia. Wiele z nich posiada swoje stałe miejsce w kalendarzu, a inne występują w cyklu rotacyjnym, np., tradycją stało się to, że ceremoniał przygotowywania pizzy odbywa się zawsze w niedzielę, a w każdy piątek jest mini disco podczas, którego wybierany jest król i królowa tego wydarzenia.

Jedno jest pewne, dzieci uwielbiają różne formy zabawy, rozrywki i relaksacji. Każdego dnia pytają jaka nadmorska niespodzianka jest przygotowywana. A nazajutrz rano już nie mogą się doczekać wszystkich atrakcji i spotkania ze swoimi kolegami i koleżankami. A rodzice? Oni cieszą się razem ze swoimi pociechami, bo nie ma nic bardziej pięknego niż zobaczyć uśmiech i radość na twarzy swojego dziecka.