Karwia,  Karwia sporty

Sporty wodne w Karwi

Co roku Karwia oferuje swoim wczasowiczom coraz więcej atrakcji. Sama miejscowość wypoczynkowa jak i okolice Karwi dysponują ciekawymi ofertami w zakresie aktywnych sportów. Na szczególną uwagę zasługują sporty wodne, które z powodzeniem można uprawiać w jednym z najpiękniejszych miejsc  Zatoki Puckiej.

Karwia – jakie sporty wodne można tu uprawiać?

Nie wszyscy kochają leniwy wypoczynek na plaży w Karwi. Dużo miłośników sportów wodnych marzy o tym, aby w aktywny sposób móc skorzystać z dobrodziejstw jakie daje w tym miejscu Bałtyk.

Karwia i jej okolice dedykują swoim aktywnym wczasowiczom popularne sporty wodne takie jak: Windsurfing, kitesurfing, narty wodne, skutery wodne i rejs szybką motorówką RIB.

Windsurfing

Windsurfing – ta dyscyplina sportu będzie idealną opcją dla osób z dobrą równowagą, koordynacją i podstawowymi chociaż umiejętnościami. Jeśli nie próbowałeś jeszcze windsurfingu to warto zacząć tę przygodę. W okolicach Karwi znajdują się szkółki, które przeprowadzą Cię przez sztukę opanowania tej aktywności.

Windsurfing czyli pływanie na desce z żaglem może dostarczyć wiele radości. Czy nie chciałbyś doświadczyć doznania kiedy Twoja deska pędzi po oświetlonych słońcem wodach Bałtyku ukazując jednocześnie piękno okolicznej natury?

Kitesurfing

Kitesurfing to pływanie na desce z latawcem. Ta forma sportów wodnych cieszy się w ostatnich latach ogromną popularnością. Dlaczego? Bo kitesurfing potrafi dostarczyć silnych wrażeń i niezapomnianych emocji. Latawiec sterowany wiatrem ciągnie Ciebie po wzburzonych falach z zawrotną prędkością. A Ty w tym czasie możesz delektować się urokiem wschodzącego lub zachodzącego słońca.

W okolicach Karwi znajdują się szkółki kitesurfingu.

Ten sport wodny jest dość skomplikowany technicznie i trzeba mieć dużo cierpliwości, aby móc nabyć potrzebnych do jego uprawiania umiejętności. Kiedy już uda się Tobie zgłębić jego tajniki będziesz jedną z najszczęśliwszych osób na tej ziemi. ? A to dlatego, że kitesurfing dostarcza bardzo dużo adrenaliny. ?

Narty wodne i deska (wakeboard)

Inną inspiracją aktywności wodnej może być pływanie na nartach wodnych lub desce (wakeboard). Osoba uprawiająca ten rodzaj sportu holowana jest liną przez motorówkę. W zależności od prędkości, a także umiejętności uczestnika tej zabawy efekty i doznania mogą być szalone.

Dla tych już bardziej zaawansowanych użytkowników adrenalina może sięgać zenitu. Bo wykonywane akrobacje są źródłem wielkiej radości i satysfakcji.

Pływanie za motorówką nie jest tanim sportem bo za godzinę trzeba zapłacić nawet 200 zł. Za to tańszą alternatywą będzie skorzystanie z Wake Parku, w Sławutówku ( 26 km od Karwi). Tam w cichej okolicy, uroczo położonego pałacu znajduje się wyciąg wakeboardowy. Oprócz pięknego miejsca gości mogą również uradować ceny, które są bardzo konkurencyjne w stosunku do holowania przez motorówkę.

Skutery wodne

Dla osób kochających sporty wodne  dedykowane są przejażdżki na skuterach wodnych. Taka jazda  po falach morskich to wielka zabawa, która może dostarczyć wiele emocji i uśmiechu na twarzy. A powoduje to adrenalina, która wyzwala wiele radości z takiego szaleństwa.

W okolicach Karwi znajdują się bazy, w których można wypożyczyć te wodne rumaki i szybować po wzburzonych wodach Bałtyku w poszukiwaniu niezapomnianej przygody.  

Rejsy szybką motorówką – RIB

Rejs szybką motorówką po wodach Bałtyku może pobudzić Twoje emocje , a przy tym nie będzie wymagać od Ciebie żadnych umiejętności. No może tylko dobrej równowagi  i skupienia.

Motorówka RIB jest jedną z najszybszych w Polsce i może rozwinąć swoją prędkość nawet do 120 km/h,  a jej moc to aż 900 KM. Dlatego łodzie RIB są wykorzystywane przez wojsko, policję, straż graniczną i służby ratownicze.

Wyobrażasz sobie mknąć z prędkością 120 km/h po wzburzonych falach Bałtyku? A Twoje rozgrzane do czerwoności emocje będą schładzane co chwilę przez rzeźką bryzę. Nie obawiaj się motorówka RIB jest niezatapialna. Warto więc poszybować w stronę przygody otwartej na nowe doznania.

W Karwi nigdy nie będziesz się nudzić. Bo każdy miłośnik sportów wodnych może znaleźć tu coś dla siebie. A jeśli masz się zastanawiać to tylko nad terminem przyjazdu do Karwi. 🙂