Dworek Karwia

Karwia – spotkania z ciekawymi osobami

Dworek Karwia stara się, aby spędzony w nim czas, na długo pozostał w pamięci zarówno tych najmłodszych jak i dorosłych wczasowiczów. W tym celu organizuje twórcze spotkania ze znanymi i ciekawymi osobami. I tak w ramach akcji „Przytulmy lato” rodzice i dzieci mogli cieszyć się z inspirujących warsztatów prowadzonych przez Dorotę Zawadzką znaną wszystkim jako Superniania. Z kolei zaś Justyna Adamczyk – wielka pasjonatka nurkowania z rekinami,  przeprowadziła dzieci przez fascynującą przygodę poznania tych zwierząt.

Superniania w Karwi

Dorota Zawadzka znana jest większości Polakom ze znanego programu telewizyjnego Superniania. Z zawodu psycholog, wskazuje zarówno rodzicom, dziadkom jak i innym opiekunom w jaki sposób należy prowadzić skuteczną komunikację z dziećmi. Twierdzi, że rodzice zbyt dużo krzyczą na swoje dzieci, a zbyt mało z nimi rozmawiają. Z tego powodu z wielką pasją realizuję swoje powołanie i wskazuje właściwą  drogę w wychowaniu dzieci.

Akcja Przytulmy Lato w Dworku Karwia

Spotkanie z Supernianią było wielkim wydarzeniem w Karwi, a szczególnie w Dworku Karwia przy ul. Wiosenna 10. Bo ten pensjonat jako jedyny w Karwi był organizatorem takich warsztatów.

Misją akcji „Przytulmy lato” była rozmowa na temat tego jak przyjemnie rodzina z  dziećmi może spędzić udane wakacje nad morzem. Było też wiele innych inspirujących nurtów dyskusji, chociażby na temat tego jak radzić sobie z buntem dzieci, jak wychowywać młodsze rodzeństwo, czy jak przygotować dziecko do pójścia do szkoły. Niewątpliwie Dorota Zawadzka jest wielkim autorytetem w dziedzinie psychologii dziecięcej, dlatego tak wiele osób, chętnie jej słucha.

Dworek Karwia przyznał Dorocie Zawadzkiej medal za odkrycie roku czyli „karnego jeżyka”. ?

Po spotkaniu rodzice mogli osobiście porozmawiać z Supernianią i zadać jej pytania. Uwieńczeniem tego spotkania były zabawy z klaunem, zajęcia plastyczne, a wszystko zostało uwieńczone wspólnym ogniskiem.

Karwia w klimacie rekinów

Kolejnym gościem w Dworku Karwia była jedna z największych pasjonatek nurkowań z rekinami – Justyna Adamczyk. Z wyjątkową charyzmą porwała ona zaciekawione dzieci do świata rekinów. Opowiedziała jakie naprawdę są rekiny i rozwiała nieprawdziwe informacje na temat żarłacza białego, rzekomego potwora  ze słynnych „Szczęk”.

Justyna Adamczyk razem z dziećmi omówiła mity i fakty na temat rekinów. I trzeba przyznać, że wiedza u najmłodszych jest często bardziej trafna niż u ludzi dorosłych. Dlaczego? Bo dzieci interesują się rekinami. Są bardzo otwarte na nowe przygody dlatego lubią słuchać historii prawdziwych i móc zadawać wiele pytań.

                                                                                        Foto: Robert Grażdan Knaź

Znana pasjonatka rekinów opowiedziała dzieciom nurkowe historie, podczas których spotkała wiele gatunków, tych budzących emocje ryb. Zaprezentowała też prawdziwe zęby rekinów. Kilka osobiście znalazła podczas takich podwodnych wypraw. To wywołało u najmłodszych największe wrażenie. Tak samo jak hak wyjęty z pyska rekina podczas jednego z nurkowań.

Prezentowane filmy i zdjęcia tych drapieżników  spowodowały, że dzieci mogły zobaczyć jak w rzeczywistości wyglądają różne gatunki rekinów i poznać te, które z nich są najbardziej niebezpieczne.

Dworek Karwia wspiera edukacyjne spotkania

Spotkanie w Karwi miało charakter edukacyjny. Jego celem było odzwierciedlenie dzieciom jak najbardziej prawdziwego świata rekinów, a nie tego sensacyjnego, kreowanego przez media.

 

Aktywność dzieci była bardzo duża, a wiedzę chłonęły one jak „gąbki”, czego dowodem był konkurs uwieńczający to spotkanie. Trzeba przyznać, że emocji było wiele bo najmłodsi uczestnicy pamiętali najmniejsze szczegóły z prelekcji. I o to właśnie chodzi. Aby zarażać dzieci światem rekinów, ale tym prawdziwym i bardziej pozytywnym.