Blog,  Karwia - dlaczego warto

Karwia – 5 powodów, dla których warto przyjechać tu z dziećmi

Jest wiele pięknych, nadmorskich miejscowości, nad którymi warto spędzić urlop. W zależności od swoich preferencji tutaj każdy znajdzie swoje miejsce. Dla osób planujących wakacje z dziećmi idealnym wyborem będzie Karwia. Poznaj 5 powodów, dlaczego akurat tutaj warto przyjechać na wczasy z dziećmi.

1. Plaża w Karwi przyjazna dzieciom

Plaża w Karwi jest bardzo szeroka i długa, dzięki czemu nasze pociechy będą miały dużo miejsca do zabawy. Ta wielka przestrzeń pozwoli dzieciom na ich ulubione zabawy, do których niewątpliwie należy budowanie zamków i innych ciekawych obiektów na piasku. A jest on bardzo miękki i przyjemny w dotyku dzięki czemu dzieci będą też po nim biegać z wielką przyjemnością.

Na plaży w Karwi znajdują się także dmuchane zamki i  wielkie zjeżdżalnie. Wielką radością będzie też poruszanie się w dmuchanej kuli po plaży.

2. Karwia to spokojna miejscowość

Karwia nie słynie z rozrywkowego charakteru. Oczywiście znajdzie się tutaj wiele rozrywek i atrakcji, ale do takich nie na należą nocne kluby i dyskoteki. Amatorzy takiej formy rozrywko mogą jej szukać np., we Władysławowie.

Karwia to kameralna miejscowość. W porze wieczornej można delektować się tam ciszą i spokojem. Dla tych osób, którzy wybierają się na wczasy z dziećmi będzie to zapewne koronny argument.

3. Jakie atrakcje dla dzieci ma Karwia?

Dzieci w Karwi nie będą się nudzić bo w każdym jej zakątku znajdą coś dla siebie. Saloniki gier, cybergaj czy wesołe miasteczko to miejsca przez nie lubiane i uczęszczane. A przy fontannie, w centrum Karwi można posłuchać prawdziwej indiańskiej muzyki, pooglądać lokalne występy, a potem pójść na pyszne lody.

Aktywne dzieci zapewne będą chciały pojeździć na rowerze ze swoimi opiekunami. A Karwia słynie z malowniczych ścieżek rowerowych

4. Wycieczki dla dzieci w okolicach Karwi

W okolicach Karwi znajduje się wiele atrakcji dla dzieci. Z pewnością warto pojechać do Władysławowa do Ocean Parku. To zaledwie 16 km od Karwi. Tam dzieci będą mogły zobaczyć ogromne rzeźby i figury zwierząt oceanicznych. Te monumentalne figury zapewne wpłyną na wyobraźnię dzieci, a szczególnie płetwal błękitny, którego replika osiąga aż 34m. W Ocean Parku. Ponadto atrakcją będą akwaria z kolorowymi rybkami i innymi zwierzętami morskimi, wodospad i wioska rybacka.

Inne atrakcje dla dzieci we Władysławowie to:  Muzeum motyli, Aleja Gwiazd Sportu, Rejs widokowy jachtem Arkun. Muzeum Iluzji to także ciekawe miejsce, w którym nasze pociechy mogą zobaczyć aż 100 różnych eksponatów, które wpływają na naszą iluzję optyczną. Dzięki interaktywności dzieci uczą się przez zabwaę. (dzieci mogą dotykać i przestawiać przedmioty). Uwieńczeniem wizyty w Muzeum iluzji jest gabinet śmiechu, który ma 13 różnych luster.

Okolice Karwi mają wiele rozrywek i atrakcji dla dzieci. Trudno je wszystkie opisać, choć jeszcze o jednej warto wspomnieć. To wycieczka na Hel do Fokarium. Dzieci będą tam mogły na żywo obserwować zachowanie fok oraz śledzić ceremoniał ich karmienia. Ta przygoda ma na celu także aspekt edukacyjny ponieważ podczas wizyty w Fokarium dzieci dowiedzą się wiele informacji o życiu i ochronie fok . Fokarium jest częścią Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Iniwersytetu Gdańskiego i ma na celu ochronę fok szarych.

Dzieci będą mogły tu poznać 6 fok: Bubasa, Foka, Anię, Ewę, Agatę i Unda Marinę.

5. Pensjonaty przyjazne dzieciom

Niektóre pensjonaty w Karwi organizują dla dzieci twórcze animacje i spotkania z interesującymi osobami. Cieszącym się taką popularności jest Dworek Karwia na ul. Wiosenna 10, którzy zapewnia dzieciom wiele form ciekawych rozrywek. Podczas gdy rodzice mogą delektować się wolnym czasem ich pociechy dobrze się bawią. Do takich animacji należą: mini dyskoteki, konkursy plastyczne, prace artystyczne, bitwa na balony, mini disco, rozgrywki grupowe, budowanie zamków na plaży, wycieczki do ciekawych miejsc w Karwi. W kalendarz interesujących wydarzeń wpisało się już spotkanie z Super Nianią  i  pasjonatką nurkowania z rekinami. Dla dzieci były to niezwykłe przygody.