Karwia

Najlepsze restauracje w Karwi

Przebywając na wczasach w Karwi korzystamy z uroków morza, plaży, czystego powietrza i cieszymy się błogim wypoczynkiem. Zapewne chcielibyśmy też delektować się smacznymi posiłkami. Dlatego przedstawiamy Wam najlepsze restauracje i bary w Karwi, które serwują pyszne i zróżnicowane cenowo jedzenie. Każdy tu znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Dla gości Dworku Karwia dedykowane są specjalne kupony rabatowe, które można zrealizować w niektórych z przedstawionych restauracji i barów.

1. „Bar Rodzinny” – bar

ul. Kopernika 22 Karwia
Ok 300 m od Dworku
Rabat dla naszych gości: kompot gratis

Czynne od ok 20.04 do ok 10.09
Orientacyjne ceny: zupa 7zł, obiad ok 14-30zł.
https://www.karwia.com/bar-rodzinny-e81bf3b7

“Bar Rodzinny” cieszy się bardzo dobrymi opiniami. Klienci chwalą to miejsce za to, że serwuje obiady domowe z sercem. Są takie jak u mamy i babci. Porcje są bardzo duże i smaczne, a do tego jest to bar z rodzinną tradycją. Bar prowadzą dwie Kaszubki: Mama – Ania z córką – Elą, a reszta osób  pomaga prowadzić bar z sercem. Synowie: Adam i Grzegorz oraz synowa Aneta. Pan Adam jest cukiernikiem i przygotowuje przepyszne desery.

“Bar Rodzinnynajbardziej słynie z obiadów, choć serwuje też smaczne śniadania i desery.


2. „Poezja Smaku” – bar

ul. Wojska Polskiego 79, przy wejściu na plażę nr 48 Karwia
Ok 1 km od Dworku

Czynne od majówki do ok połowy września
Cena za obiad: ok 25zł
www.karwia.com/poezja-smaku-b7e95c8b

Choć „Poezja Smaku” znajduje się kilometr od Dworku Karwia jej rekomendacja jest na tyle pozytywna, że warto się tam przejść. Dlaczego? Jedzenie jest tam prawdziwą poezją smaku, dania są bardzo duże, a za wszystko niewiele zapłacisz. Do tego w „Poezji Smaku” panuje bardzo sympatyczna atmosfera, płynąca z uśmiechów życzliwych pracowników. Wielu zadowolonych klientów zgadza się z tym mottem „Poezji Smaku”:

“Najeść się do syta, zjeść dobrze i niewiele zapłacić.”

„Posmakujesz, nie pożałujesz”.

Niestety w restauracji tej są bardzo długie kolejki, a na stolik trzeba czasami trochę poczekać. Na szczęście obsługa działa tam dość sprawnie, a teraz jeszcze przybyły nowe stoły w ogródku. „Poezja Smaku” wg właścicielki Dworku Karwia pani Ewy plasuje się na drugim miejscu zaraz po „Barze Rodzinnym”. Ponadto bar ten posiada bardzo wiele pozytywnych opinii klientów.


3. „Piwniczka u Jerzego Waśkowskiego” – restauracja

ul. Kopernika 23 Karwia
Ok 100 m od Dworku
Rabat dla naszych gości: 10%

Czynne cały rok
Cena za danie: ok 30-50zł
http://www.piwniczka-waskowski.pl

Najbardziej ekskluzywna restauracja w Karwi. Jej właściciel, a jednocześnie kucharz Jerzy Waśkowski znany jest w całej Polsce z racji swojego bogatego doświadczenia kulinarnego. Był kucharzem i kierownikiem gastronomii w Zamku w Krokowej przez 18 lat. Gościł tam wielu prominentnych gości: Papieża – Karola Wojtyłę, Prezydenta Lecha Wałęsę, Georga Busha i wiele innych znanych osobistości: polityków, aktorów, dziennikarzy, piosenkarzy, sportowców.

W 2013 roku otworzył on swoją własną restaurację pod nazwą „Piwniczka u Jerzego Waśkowskiego”. Zachwyca ona kunsztem i zabiera swoich gości w najdalsze zakątki sztuki kulinarnej.

Pan Waśkowski z najwyższą kulturą i uśmiechem wita gości w swojej resaturacji. Na uwagę zasługuje fakt, że zawsze czyni to w swojej wielkiej czapce kucharskiej i częstuje gości autorskimi nalewkami.

W sezonie ciężko znaleźć miejsce w „Piwniczce u Jerzego Waśkowskiego”. Dlatego też tak ważne są wcześniejsze rezerwacje. Bo jeśli już komuś uda się zdobyć stolik to szybko go nie zwolni. Bo to jest wyjątkowe miejsce, w którym każdy z przyjemnością delektuje się nie tylko jedzeniem, ale także wyjątkową atmosferą tego miejsca.


4. „Mariano” – pizzeria

ul. Błękitna 2. Karwia
Ok 200m od Dworku
Rabat dla naszych gości: 15%
Możliwy dowóz

Czynne od ok 25.06-25.08
Cena za pizzę: ok 20zł
https://www.facebook.com/Pizzeria-Mariano-Karwia-362760827089479

Najlepsza pizza w Karwi. Różnorodność pizz jest tu imponująca. W zależności od upodobań, każdy znajdzie tu swój smak. Pizza serwowana jest na cienkim lub grubym cieście. Możliwy jest dowóz do klienta.

Oprócz pizzy bar serwuje także dania obiadowe, zupy, kuchnię włoską i różnorodne sałatki. Klienci też bardzo zachwalają naleśniki.


5. „Dziadówka” – restauracja

ul. Kolorowa 8 Karwia
Ok 250 m od dworku
Rabat dla naszych gości: 8-10%

Czynne cały rok
Cena za danie: ok 25-50zł
www.restauracjadziadowka.pl

Restauracja „Dziadówka” serwuje dania kuchni polskiej i kaszubskiej bazującej na lokalnych produktach. Regionalne produkty, świeże warzywa i własne wypieki to wszystko można znaleźć w pysznych potrawach.

Restauracja jest nowa, otwarta w 2020 roku. Kuchnia jest bardzo urozmaicona. „Dziadówka” oferuje bogate menu dań obiadowych, a także świeże ryby smażone na maśle klarowanym. Jedzenie tu jest bardzo smaczne, a dania pokaźne. Wśród drewnianych stołów i ław można odnaleźć sielski klimat. Śmiało można powiedzieć, że jest to regionalna restauracja z duszą.


6. „Bar Iwonka” – bar

ul. Wojska Polskiego 12 Karwia
Ok 400 m od Dworku

Czynne od kwietnia do końca września
Ceny za obiadok 20-30zł
www.karwia.com/bar-iwonka-deb77295

Tutaj każdy może skorzystać z uroków domowej, kaszubskiej kuchni. Klienci chwalą to miejsce za pyszne jedzenie, wielką czystość lokalu i miłą atmosferę. Szczególnie polecają ryby, zupy, naleśniki, placek po kaszubsku. Menu zawiera też wiele innych pyszności.

Jest wielu wczasowiczów, którzy lojalnie odwiedzają to miejsce już przez wiele lat.


7. „Bar na Górce u Wojtka” – bar

Karwieńskie.Błoto II, wejście na plażę nr 1
1200m od Dworca

Czynne od ok 15.06-25.08
www.barnagorce.karwia.com

Dobre barowe jedzenie, frytki i zapiekanki. Bar serwuje także dania obiadowe. Bardzo dobre regionalne piwo z beczki z Browaru Amber szczególnie Czarny bez.
Bar położony jest na delikatnym wzniesieniu, z którego  można podziwiać z góry plażę i morze. A największe emocje wzbudzają spektakularne zachody słońca, którymi można cieszyć oczy i porobić piękne zdjęcia.

Jest to najbardziej klimatyczne miejsce w Karwi, które warto odwiedzić.


8. „5’ta klepka” – restauracja

ul. Kopernika 6 Karwia, niedaleko wejścia na plażę nr 43
350m od Dworku

Czynne cały rok
Cena za obiad: ok 25-50zł
www.karwia.com/restauracja-5ta-klepka-e771c394

Jest to nowa restauracja skierowana do osób, które lubią nowoczesny design. Przestronne i jasne wnętrze ozdabiają elementy w kolorze głębokiego turkusu i ciepłego drewna.

„5’ta klepka” serwuje bardzo dobre jedzenie, które dodatkowo ucieszy nasze zmysłu z powodu estetyki jego podania. Można tutaj zjeść dania mięsne, makarony, świeże  ryby czy nawet burgery. Można też skorzystać ze smacznych śniadań. A wieczorem restauracja zaprasza do Coctail baru na bajecznie kolorowe drinki.

Klienci „z ręką na sercu”, szczerze polecają to miejsce.