Karwia

Karwia plaża

Karwia ma jedną z najpiękniejszych plaż na świecie. Świadczą o tym różne rankingi, a także osobiste rekomendacje turystów. Nawet te osoby, które wypoczywały na najwspanialszych egzotycznych plażach, są zgodne co do tego, że plaża w Karwi jest wyjątkowa.  A jakie atrakcje mogą wzbogacić nasz pobyt w Karwi?

Karwia i urok jej plaży

Karwia ma plażę bardzo szeroką (80m ) i długą (rozciąga się aż na 3km). Oddzielona jest ona od wioski pasmem wydm porośniętych sosnowym lasem. Atutem plaży w Karwi jest wszechobecny piasek, który w dotyku jest bardzo aksamitny. To sprawia jego miękkość oraz drobnoziarnistość.

Urok Karwi wynika też z tego, że znajduje się ona w  Krajobrazowym Parku Narodowym, a także niedaleko rezerwatów przyrody takich jak: „Przylądek Rozewie i Bielawa”.

Zachody słońca w Karwi piękne jak w egzotycznych krajach

 Osoby podróżujące po świecie fascynują się  magią tamtejszych zachodów słońca. Zatrzymują na zdjęciach i filmach kadry tych malowniczych zjawisk przyrody. A kiedy wracają do kraju dzielą się ze znajomymi i rodziną zapisem swoich emocji zatrzymanych na ich aparatach i telefonach. Są przekonani, że tylko w egzotycznych zakątkach świata można być świadkiem tak kolorowej ekspresji zachodów słońca.

Po przyjeździe do Karwi  doznają olśnienia. I są pełni przekonania, że  zachody słońca rzeczywiście są  tutaj barwnie rysowane przez przyrodę. Sytuację tę można by krótko spuentować:

“Cudze chwalicie, swego nie znacie”.

Plaża w Karwi  – co jeszcze można robić?

Dla większości  wczasowiczów spragnionych relaksu  zapewne wystarczające będzie opalanie oraz zażywanie kąpieli morskich. Jednak nie dla wszystkich taka wizja może być wystarczająca. Nawet przy obietnicy gorących promieni słońca i ciepłej wody w Bałtyku.

Ci bardziej aktywni mogą skorzystać z nordic walking, biegania, spacerów czy jazdy konnej.

Nordic walking, bieganie, spacery

Karwia znajduje się ok. 6 km od Jastrzębiej Góry oraz 13 km od Władysławowa w związku z czym zwolennicy aktywnego odpoczynku mogą skorzystać z dobrodziejstw tych tras.

Nordic walking, bieganie czy spacery to doskonały sposób na to, jak można połączyć wypoczynek z aktywnością ruchową. Oprócz troski o fizyczną formę naszego ciała można nakarmić też nasze zmysły przepięknymi widokami. Liryczny spokój turkusowego morza, albo rozgniewane fale Bałtyku potrafią wprowadzić do naszej wędrówki wiele wizualnych wrażeń. A dopełnieniem tej magii są urzekające wschody i zachody słońca,

Jazda konna po plaży w Karwi

W Karwi i jej okolicach znajdują się szkółki jazdy konnej, które zapraszają miłośników tej formy relaksu. Osoby, które dopiero chcą zgłębić tajniki jazdy konnej najpierw będą uczyć się jazdy na lonży, a potem w asyście trenera mogą wyruszyć w spacerowym tempie podziwiać uroki plaży w Karwi. Zaś dla osób uprawiających ten sport możliwa jest samodzielna  przejażdżka konna po plaży wzdłuż brzegu morza.

Jazda konna po plaży spryskanej orzeźwiającą bryzą morską należy do pięknych przeżyć. Jeszcze w iście bajkowej scenerii zachodzącego słońca budzi wiele zachwytu.

Cokolwiek będziesz robić na plaży w Karwi zawsze będziesz zadowolony. Dlaczego? Bo plaża zachęca do korzystania z błogiego relaksu, delektując się ciepłem letniego słońca i wyjątkowym klimatem naszego morza.

Jeden komentarz

  • Ewa

    W Karwi plaże są przepiękne. W ciągu dnia plażuję, potem uprawiam nordic walking, a na koniec dnia chodzę podziwiać ogniste zachody słońca. Zachęcam wszystkich tu przyjechać bo naprawdę warto.