Atrakcje,  Karwia,  Przewodnik

Karwia – atrakcje dla rodzin z dziećmi

Dworek Karwia przy ul. Wiosenna 10 z troski o Was drodzy Goście, przygotował uproszczoną wersję przewodnika. Bardzo zachęcamy Was do udostępniania tej publikacji po najciekawszych miejscach po Karwi i jej okolicach. Wierzymy, że ten przewodnik ułatwi Wam nawigację po miejscach znanych i lubianych. A wszystko dostępne jest  w formie jednej wygodnej listy. Dla tych osób, które lubią kompozycję  bardziej bogatą graficznie  i informacyjnie zapraszamy do kolorowej i dynamicznej  wersji znajdującej się pod adresem:  www.dworekkarwia.pl/przewodnik.

1.  Fokarium na Helu


Wycieczka do fokarium na Hel to główny punkt programu uwielbiany przez dzieci. W fokarium dzieci mogą na żywo obserwować zachowanie 5 szarych fok i uczestniczyć w ceremoniale ich karmienia. Każda z fok jest inna pod względem wyglądu i charakteru. Chcecie poznać ich z bliska? Zapraszamy na wycieczkę do fokarium.

Karmienie fok to istny ceremoniał podczas, którego foczki prezentują swoje zdolności aktorskie. To bardzo sympatyczne zwierzęta, które wykazują się wielkim arsenałem mimiki i śmiesznych zachowań. Dlatego dzieci tak bardzo uwielbiają je obserwować z bliska.

www.dworekkarwia.pl/fokarium-na-helu


2. Ocean Park – Władysławowo

Ocean Park jest prawdziwym rajem dla dzieci, w którym mogą one skorzystać z wielu atrakcji. Dużego znaczenia nabiera tutaj aspekt edukacyjny, który przede wszystkim dotyczy tematyki morskiej. Głównym bohaterem edukacyjnego show jest sympatyczny wieloryb zwany Błękitkiem. Ten przyjazny ssak w radosny sposób odpowiada na pytania dzieci, wywołując uśmiech na ich twarzach. W Ocean Parku dzieci mogą też zobaczyć ogromne rzeźby zwierząt oceanicznych. Te monumentalne figury szeroko wpływają na ich wyobraźnię, a szczególnie płetwal błękitny, którego replika osiąga aż 34m. Ponadto atrakcją są akwaria, w których pływają kolorowe ryby, a nawet rekiny. Od 2019 roku funkcjonuje tutaj papugarnia, w której przebywa ponad sto gatunków egzotycznych ptaków. Najwięcej radości sprawia fakt, że ptaki fruwają tuż nad naszymi głowami.

www.dworekkarwia.pl/ocean-park


3. Muzeum Iluzji – Władysławowo

Muzeum Iluzji to magiczne miejsce, w którym dzieci mogą zobaczyć aż 100 różnych eksponatów, które wpływają na ich iluzję optyczną. Dzięki interaktywności dzieci uczą się przez zabawę. Mogą dotykać i przestawiać przedmioty. Uwieńczeniem wizyty w Muzeum iluzji jest gabinet śmiechu, który ma 13 różnych luster.

Muzeum Iluzji jest miejscem bardzo lubianym i  polecanym bo zabawa jest tutaj wyśmienita ze względu na rozwiązywanie różnych inspirujących zagadek i wykonywanie różnych ćwiczeń. Zarówno te młodsze jak i starsze dzieci dzięki niesamowitym eksperymentom  będą mogły osobiście zobaczyć jak łatwo jest zmanipulować mózg.

www.dworekkarwia.pl/muzeum-iluzji-we-wladyslawowie/


4. Muzeum Motyli – Władysławowo

Muzeum Motyli dedykowane jest wszystkich miłośnikom tych wielobarwnych owadów. Aż przez dwa pokolenia w jednej rodzinie były zbierane różne gatunki przepięknych motyli. Tutaj obejrzysz aż ponad 3000 okazów motyli, a także owadów z całego świata. Wystawa obejmuje ponad 70 gablot entomologicznych. Dla osób pragnących poszerzyć swoją wiedzę na temat motyli prezentowane są krótkie filmiki edukacyjne i interaktywne testy.

www.dworekkarwia.pl/muzeum-motyli-we-wladyslawowie/


5. Lemur Park – Rumia

Lemur Park w Rumi rozpoczyna otwarcie “Wirtualnego przewodnika po atrakcjach w okolicach Karwi”. Pozwoli on zapoznać się z praktycznymi informacjami, opisami, historiami i zdjęciami. Pomysłodawcą i realizatorem projektu jest Dworek Karwia, który z wielką przyjemnością będzie się dzielić najciekawszymi atrakcjami w okolicach Karwi, które warto zobaczyć. A tymczasem zapraszamy do wirtualnej wędrówki po miejscach, które sprawią wiele radości nie tylko dzieciom, ale także dorosłym. Lemur Park w Rumi jest największym i najbogatszym w atrakcje pomorskim parkiem rozrywki, które posiada także egzotyczne zoo. Dzieci w parku mogą pogłaskać węża, nakarmić lemura, a także poznać inne zwierzęta. Tutaj dziecięcy świat fascynuje różnorodnością, a pomysłów na spędzenie niezapomnianego czasu nie brakuje.

www.dworekkarwia.pl/lemur-park


6. Labirynt w polu kukurydzy – Swarzewo

Labirynt w polu kukurydzy to miejsce, w którym można doświadczyć świetnej zabawy. To rodzinny park rozrywki, jeden z nielicznych w Polsce. Jest ogromny i zajmuje 2,5 hektara wielkiego pola. Jeśli lubisz przygodę z wielkimi emocjami to jest wyzwanie dla Ciebie. Pośród pajęczyny korytarzy z wypiekami na twarzy będziesz szukać wyjścia z ogromnego labiryntu. Nie będzie to łatwe zadanie bo ścieżki maskowane są przez 3 metrową kukurydzę. Poszukiwania w labiryncie wzbudzają wiele wrażeń bo można odnaleźć tam wiele ciekawych obiektów np. samoloty, zwierzątka  i wiele tajemniczych zagadek. Emocje jednak  sięgną zenitu kiedy zdobędziesz się na odwagę i skorzystasz z nocnego błądzenia po labiryncie. Musisz jednak wiedzieć, że w labiryncie gęstej kukurydzy możesz spotkać niejednego straszaka. Jakiego? Tego dowiesz się już uczestnicząc w tej nocnej przygodzie.

www.dworekkarwia.pl/labirynt-w-polu-kukurydzy-swarzewo/


7. Muzeum Figur Woskowych – Jastrzębia Góra

Nie musisz lecieć do Hollywood, aby spotkać na czerwonym dywanie gwiazdy ze świata filmu, muzyki polityki i sportu. Jeśli chcesz zobaczyć umięśnioną sylwetkę Sylwestra Stalone, podziwiać urodę Angeliny Jolie czy z oddać hołd parze książęcej, wystarczy, że przyjedziesz do Jastrzębiej Góry. Bo właśnie tutaj znajduje się muzeum figur woskowych przy samej promenadzie Światowita. W tym miejscu możesz otrzeć się o iście hollywoodzki świat podziwiając aż 30 figur ważnych postaci. Tom Hanks zaprosi Cię na swoją ławeczkę z filmu “Forest Gump”, a Bruce Willis uśmiechnie się do Ciebie zawadiacko. Dzieci zaś będą mogły zachwycać się swoimi największymi ulubieńcami ze świata bajek. Dwadzieścia postaci ze świata najmłodszych czeka na nich w muzeum, a  Harry Potter przywita je ze swoją zaczarowaną miotłą.

www.dworekkarwia.pl/muzeum-figur-woskowych-jastrzebia-gora/


8. Domek do góry nogami – Władysławowo

Czy chciałbyś wystawić swój błędnik na próbę i zobaczyć jak działają inne siły grawitacji, a do tego świetnie się bawić? Jeśli tak, koniecznie musisz odwiedzić domek do góry nogami we Władysławowie, który stoi na dachu. Tutaj wszystko jest odwrotnie. Chodzisz po suficie i patrzysz na meble przytwierdzone do podłogi, które wiszą nad głową. Przez inne, specyficzne odziaływanie  sił grawitacji Twój umysł będzie poddany testowi równowagi. Zobaczysz, że trudno będzie utrzymać Tobie niezachwianą postawę. Dosłownie będziesz łapać stabilizację w locie. Jeśli przy okazji chcesz złapać salwy śmiechu i aplauz zdziwienia skorzystaj z tej niesamowitej atrakcji.

https://www.dworekkarwia.pl/domek-do-gory-nogami-we-wladyslawowie/


9. Park Linowy Alfa – Władysławowo

Przebywając na wczasach w Karwi warto skorzystać z dobrodziejstw Alfa Parku, który znajduje się tuż niedaleko we Władysławowie. W ostatnich latach parki linowe zdobyły w Polsce wielką popularność. Miejsca te uwielbiane są nie tylko przez dzieci i młodzież, ale także przez dorosłych. Powodów, dla których parki są tak oblegane i lubiane jest wiele. Przede wszystkim te sportowo-rekreacyjne miejsca mogą być źródłem wielkiej przygody, która pozwoli sprawdzić nasze umiejętności fizyczne, a także dostarczyć wiele radości i satysfakcji po pokonaniu torów przeszkód. Nierzadko jest to związane przezwyciężaniem swoich słabości i pokonywaniem strachu. We Władysławowie można skorzystać z bogactwa Alfa Parku, który oferuje różnej trudności trasy. Tutaj z zabawy na świeżym powietrzu mogą skorzystać malutkie dzieci, te większe i największe. Bo nierzadko pokonanie najtrudniejszych tras jest wielkim i jeszcze niespełnionym marzeniem dorosłych osób.

www.dworekkarwia.pl/park-linowy-alfa-wladyslawowo/


10. Latarnia Morska Rozewie – Władysławowo

Niedaleko Karwi, we Władysławowie warto odwiedzić Latarnię Morską Rozewie. Jej patronem jest Stefan Żeromski, który przybywał na Rozewie w latach 1920-1924. Dla uczczenia jego pamięci, na dziedzińcu postawiono mu pomnik. Domniema się, że przez pewien czas Żeromski nawet mieszkał w latarni. Wewnątrz znajduje się małe Muzeum Latarni Morskich. Wieża latarni osiąga wysokość prawie 33 metry, a z racji tego, że znajduje się na wysokiej skarpie, źródło światła umieszczone jest na wysokości przeszło 83m n.p.m. Z tarasu latarni można zobaczyć przepiękną panoramę Władysławowa i Jastrzębiej Góry.

www.dworekkarwia.pl/latarnia-morska-rozewie/


11. Port rybacki – Władysławowo

Port Rybacki we Władysławowie jest jednym z największych i najważniejszych pod kątem pełnionych funkcji. W porcie tym położonym nad otwartym morze są rozładowywane największe ilości ryby i  obsługiwane kutry. W związku z tym jest dobrze rozwinięta infrastruktura chłodnicza i kanał przetwórstwa. Port we Władysławowie pełni też funkcję mariny żeglarskiej, do której przybijają statki i łodzie, aby zaopatrzyć się w paliwo i żywność oraz skorzystać z energii czy sanitariów. Dobrą informacją dla wczasowiczów jest możliwość skorzystania w miesiącach letnich z rejsów wycieczkowych po Bałtyku. Dla fascynatów wędkowania organizowane są 8-godzinne połowy dorsza.

www.dworekkarwia.pl/port-rybacki-we-wladyslawowie/


12. Aleja Gwiazd Sportu – Władysławowo


Aleja Gwiazd Sportu to jedyne w Polsce takie miejsce, w którym znajdują się mosiężne gwiazdy upamiętniające znane sylwetki sportowców. Zostało otwarte w 2000 roku i od tamtego czasu co roku odkrywana jest kolejna gwiazda. Aleję można odwiedzać każdego dnia o dowolnej porze bo jest to miejsce ogólnodostępne. Organizowane są tutaj różne festiwale podczas których np. odbywają się mecze piłki nożnej ze znanymi sportowcami. Mają tu miejsce także inne liczne atrakcje np. pokaz sztucznych ogni.

www.dworekkarwia.pl/aleja-gwiazd-sportu-wladyslawowo/


13. Gdańsk

15 miejsc w Gdańsku, które warto odwiedzić.

www.dworekkarwia.pl/gdansk/


14. Sopot

13 miejsc w Sopocie, które warto odwiedzić.

www.dworekkarwia.pl/sopot/


15. Gdynia

15 miejsc w Gdyni, które warto zobaczyć .

www.dworekkarwia.pl/gdynia/