Karwia

Karwia – 4 główne powody, dla których warto tu przyjechać rodzinnie

Karwia od dawna znajduje się na liście ulubionych miejsc wczasowych. To tutaj każdego roku przyjeżdżają goście z całej Polski, aby móc się cieszyć urokiem nadmorskiej miejscowości przepełnionej wieloma atrakcjami. I choć powodów jest bardzo wiele, aby odwiedzić to miejsce, istnieją takie 4 główne, które szczególnie zachęcają tu  do przyjazdu rodzin z dziećmi.

1. Karwia ma swój klimat

Karwia to kameralna miejscowość, która ma swój unikalny klimat i to zarówno na pięknej, szerokiej plaży jak i w samym sercu tej małej wczasowej miejscowości. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie, zarówno dzieci jak i dorośli.

W ciągu dnia można korzystać ze spacerów po lesie, kąpieli słonecznych na plaży albo wybrać inną aktywną formę spędzania czasu (jazda konna, nordic walking, jazda na rowerze, bieganie, lot balonem, paralotnią i wiele innych)

Karwia nie słynie z rozrywkowego charakteru. Oczywiście znajdzie się tutaj wiele rozrywek i atrakcji, ale do takich nie na należą nocne kluby i dyskoteki. Amatorzy takiej formy rozrywko mogą jej szukać np., we Władysławowie.

Polecane restauracje  w Karwi

W Karwi znajduje się dużo restauracji i barów, są jednak takie szczególne i godne polecenia, które serwują pyszne i zróżnicowane cenowo jedzenie. Każdy tu znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Dla gości Dworku Karwia dedykowane są specjalne kupony rabatowe, które można zrealizować w niektórych z przedstawionych restauracji i barów.

https://www.dworekkarwia.pl/najlepsze-restauracje-w-karwi/

2. Karwia i okolice – rodzinne zwiedzanie

Tutaj wszędzie jest blisko, więc warto wybrać się na zwiedzanie okolic Karwi. Zapewne warto wybrać się do Jastrzębiej Góry, aby zobaczyć odmienność tego miejsca. Zaledwie 7 km drogi jest z Karwi  więc śmiało można wybrać się tam spacerkiem podziwiając uroki pięknego morza.

Po takim intensywnym spacerze warto się schłodzić kolorowym koktajlem w Coctail Bar Max. Tutaj koktajle są prawdziwymi dziełami sztuki okraszonymi najbardziej egzotycznymi owocami i trunkami. Serwujący je barmani są wirtuozami w przygotowywaniu najbardziej unikalnych wersji koktajli.

www.dworekkarwia.pl/coctail-bar-max-jastrzebia-gora/

Godnym uwagi jest także wycieczka  na Mierzeję Helską. Trasa ta pozwoli zwiedzić  (odwiedzić) najciekawsze  i najbardziej znane miejsca , nie tylko w Polsce, nad Bałtykiem (polskim morze). Kolejno występują po sobie: Chałupy (23 km). Kuźnica (28 km), Jastarnia (36 km). Jurata (38) i Hel (50 km).

Karwia i okolice oferują całe spektrum ciekawych miejsc do zwiedzania i rozrywki.

Cieszące się ogromną sympatią i popularnością miejsca:

Fokarium na Helu
https://www.dworekkarwia.pl/fokarium-na-helu/

Ocean Park
https://www.dworekkarwia.pl/ocean-park/

Muzeum Motyli
https://www.dworekkarwia.pl/muzeum-motyli-we-wladyslawowie/

Muzeum Iluzji
https://www.dworekkarwia.pl/muzeum-iluzji-we-wladyslawowie/

Lemur Park
https://www.dworekkarwia.pl/lemur-park/

Labirynt w polu kukurydzy
https://www.dworekkarwia.pl/labirynt-w-polu-kukurydzy-swarzewo/

Muzeum Figur Woskowych
https://www.dworekkarwia.pl/muzeum-figur-woskowych-jastrzebia-gora/

Domek do góry nogami
https://www.dworekkarwia.pl/domek-do-gory-nogami-we-wladyslawowie/

Park Linowy Alfa
https://www.dworekkarwia.pl/park-linowy-alfa-wladyslawowo/

3. Karwia i jej bogactwo sportów wodnych

Karwia to prawdziwy raj dla amatorów sportów wodnych. Przepiękna tafla błękitnego morza zaprasza do surfowania po wodzie na desce, skuterze czy nartach. A to wszystko w towarzystwie pięknego, letniego słońca i ciepłych podmuchach wiatru. Sama sceneria Zatoki Puckiej jest bardzo malownicza, a włączając do tego czynnik adrenaliny to można być pewnym szaleństwa endorfin.

Karwia i jej okolice dedykują swoim aktywnym wczasowiczom popularne sporty wodne takie jak: Windsurfing, kitesurfing, narty wodne, skutery wodne i rejs szybką motorówką RIB.

https://www.dworekkarwia.pl/sporty-wodne-w-karwi/

4. Być bliżej nieba w Karwi

Nie wszyscy lubią delektować się szaleństwem na wodzie. Są tacy, którzy uwielbiają poddać się sile podniebnego podmuchu i poszybować ku górze. Bo kiedy jesteś bliżej chmur to zmienia się perspektywa wrażeń i emocji. Kolorowa sceneria krajobrazów i całą paleta  wschodów i zachodów słońca potrafią wprowadzić w stan euforii niejednego sceptyka.

Tutaj w Karwi i okolicach możesz wybrać swój statek powietrzny, którym chciałbyś polatać. W całej flocie masz do wyboru: lotnię, motolotnię, paralotnię, motoparalotnię.

https://www.dworekkarwia.pl/paralotnie-motoparalotnie-lotnie-i-motolotnie-czym-chcialbys-polatac/

Dla rodzin idealnym pomysłem może być lot balonem nad Zatoką Pucką. Takie spektakularne widoki zapewne dostarczą wiele radości i zostaną zapisane w kadrze naszych wspomnieć.

https://www.dworekkarwia.pl/karwia-i-jej-podniebne-loty-balonem/